Exkurze osmáků do Rýmařova

Mgr. Martina Smíšková

Ve čtvrtek 9. 11. 2023 se žáci osmých ročníků v rámci volitelných předmětů regionálního a přírodovědného semináře vydali se svými vyučujícími na první letošní exkurzi a to do Rýmařova.

Nejprve jsme se vydali ke Kapli v Lipkách, kde žáci regionálního semináře fotili kapli a porovnávali její stávající podobu s historickými obrázky. Žáci přírodovědného semináře zaměřili svou pozornost na práci s kompasem a určováním světových stran v terénu. Poté jsme se přesunuli na náměstí, kde žáci obou seminářů plnili samostatně zadané úkoly. Nakonec se žáci přírodovědného semináře seznámili s geologickou stavbou Jeseníků prostřednictvím expozice Hrádek.

Celou exkurzi jsme si užili a díky skvělému slunečnému počasí byla nálada perfektní.

Pojďte se podívat, jak jsme exkurzi zachytili na fotografiích.

M.Smíšková, V.Steiner